Центр колективного користування приладами (ЦККП) ІЧМ ім. З. І. Некрасова НАН України
Опис обладнання:
Назва приладу, фірма-виробник, рік постачання, країна: «Аксіоверт 200М МАТ», «Карл Цейс», 2007 р., Німеччина.
Мікроскоп має інвертовану конструкцію і відповідає сучасному науково-технічному рівню та міжнародному стандарту ІSO-9000.
Завдяки револьверному пристрою кріплення 6 об’єктивів (´1,25, ´5, ´10, ´20, ´50, ´100) забезпечується автоматична зміна збільшення. Максимальне збільшення мікроскопа – ´1500.
Мікроскоп має моторизовані функції настроювання: встановлення об’єктива у робоче положення, встановлення освітлення, автофокус, встановлення світлоділильних блоків для різних методів контрастування.
Програмне забезпечення (ПЗ) мікроскопа містить набір функцій для поліпшення зображень, таких, як зміна контрасту, згладжування, різкості зображення, видалення шумів, а також для здійснення наступних операцій:
- збільшення та зменшення розмірів зображення;
- перемикання режимів програми адміністратор – користувач;
- проведення в автоматичному режимі визначення розміру (номера) зерна у сталях відповідно до стандартів ISO, EN, ASTM, JIS та ГОСТ 5639-82.
ПЗ забезпечує автоматичний аналіз розміру та об’єму часток різних фаз (фазових складових) в структурі металів й сплавів.
Галузь застосування:
Мікроскоп забезпечує проведення досліджень структури металів й сплавів у відбитому світлі за наступними методами:
- світле поле;
- темне поле;
- поляризація;
- диференційно-інтерференційний контраст у круговій поляризації.
Предметний столик мікроскопа моторизований, що забезпечує роботу в режимі сканування поверхні досліджуваних зразків.
Керівник ЦКПП: Парусов Едуард Володимирович, завідувач відділу термічної обробки металу для машинобудування, д.т.н., с.н.с., моб. тел.: +38(050)-453-46-93, e-mail: tometal@ukr.net