Україна, м Дніпро, площа академіка Стародубова 1

Центр колективного користування науковими приладами (ЦККП)

1. Настільний сканувальний електронний мікроскоп з термоемісійним катодом «Coxem EM-40», «COXEM CO., LTD», Республіка Корея.

Опис обладнання:

Настільний сканувальний електронний мікроскоп з термоемісійним катодом, модель: «Coxem EM-40», торгівельна марка: «Coxem», виробник: «COXEM CO., LTD», країна походження: Республіка Корея (Південна Корея), рік виробництва/постачання до ЦККП: 2024 рік.

Галузь застосування:

Настільний сканувальний електронний мікроскоп «Сохеm EM-40» призначений для ретельних досліджень структури зразків на поверхні та в тонких шарах чорних металів та сплавів з великою роздільною здатністю.


2. ОПТИЧНІЙ МІКРОСКОП «AXIOVERT 200М МАТ», «CARL Zeiss», Німеччина.

Опис обладнання: 

Оптичний мікроскоп, модель «AXIOVERT 200М МАТ», виробник «CARL ZEISS», країна походження Німеччина, рік виробництва/постачання до ЦККП: 2007 рік.

Галузь застосування: 

Мікроскоп забезпечує проведення досліджень структури металів й сплавів у відбитому світлі за наступними методами:

  • світле поле;
  • темне поле;
  • поляризація;
  • диференційно-інтерференційний контраст у круговій поляризації.

Технічні характеристики:

Мікроскоп має інвертовану конструкцію і відповідає сучасному науково-технічному рівню та міжнародному стандарту ІSO-9000.

Завдяки револьверному пристрою кріплення 6 об’єктивів (´1,25, ´5, ´10, ´20, ´50, ´100) забезпечується автоматична зміна збільшення. Максимальне збільшення мікроскопа – ´1500.

Мікроскоп має моторизовані функції настроювання: встановлення об’єктива у робоче положення, встановлення освітлення, автофокус, встановлення світлоділильних блоків для різних методів контрастування.

Програмне забезпечення мікроскопа містить набір функцій для поліпшення зображень, таких, як зміна контрасту, згладжування, різкості зображення, видалення шумів, а також для здійснення наступних операцій:

  • збільшення та зменшення розмірів зображення;
  • перемикання режимів програми адміністратор – користувач;
  • проведення в автоматичному режимі визначення розміру (номера) зерна у сталях відповідно до стандартів ISO, EN, ASTM, JIS та ДСТУ, зокрема ДСТУ 8972:2019 та ДСТУ 9074:2021.

Програмне забезпечення дозволяє проводити автоматичний аналіз розміру та об’єму часток різних фаз (фазових складових) в структурі металів й сплавів.

Предметний столик мікроскопа моторизований, що забезпечує роботу в режимі сканування поверхні досліджуваних зразків.


3. Мікротвердомір ЗА ВіккерсОМ, «LHVS-1000Z», «CHONGQING LEEB INSTRUMENT CO., LTD», Китай.

Опис обладнання:

Мікротвердомір за Віккерсом, модель: «LHVS-1000Z», торгівельна марка: «LEEB», виробник: «CHONGQING LEEB INSTRUMENT CO., LTD», країна походження: Китай, рік виробництва/постачання до ЦККП: 2024 рік.

Галузь застосування:

Мікротвердомір призначено для вимірювань твердості за шкалами Віккерса дрібних деталей, тонкого дроту або стрічки, тонких поверхневих шарів, покриттів тощо. Сфера застосування – оцінка твердості окремих фаз або структурних складових сплавів, а також різниці в твердості окремих ділянок цих складових у сталях та сплавах.


Керівник ЦККП: Парусов Едуард Володимирович, завідувач відділу термічної обробки металу для машинобудування, д.т.н., с.н.с., моб. тел.:  +38(050)-453-46-93, e-mail: tometal@ukr.net